Foto: Brendan McDermid/Reuters
AQShda prezident saylovi 2024-yil noyabrida bo‘lib o‘tadi. Tramp Respublikachilar partiyasidan nomzodlikka da’vogar, Demokratlar partiyasi esa hamon amaldagi prezident Jo Baydendan umidini uzgani yo‘q. Reuters yozishicha, Jo Bayden prezidentlikka nomzod sifatida iyul oyining oxirida onlayn ovoz berishdan so‘ng rasman Demokratlar partiyasidan prezidentlikka nomzod sifatida tanlanadi.
Yaqinda Tramp bilan o‘rtada bo‘lib o‘tgan teledebatdan so‘ng Baydenning pozitsiyasi ancha yomonlashgan.
Va aksincha, ayrim ekspertlarga ko‘ra, 13-iyul kungi suiqasddan so‘ng Trampga xayrixohlar safi yanada kengaygan.