Samarqanddagi mayning ferma naq 28,8 mlrd so‘mlik elektrni noqonuniy ishlatgani aytildi
«O‘zenergoinspeksiya» Samarqand hududiy boshqarmasi, DXX, IIB va viloyat prokuraturasi bilan hamkorlikda tezkor tadbir o‘tkazgan.Unda Ishtixon tumanida «M.G.M.» oilaviy korxonasiga qarashli binoning yon qismida joylashgan yerto‘lada umumiy ulangan quvvati 244,4 kVtni tashkil etgan 89 ta mayning qurilmasini elektr hisoblagichdan tashqari taqmoqqa to‘g‘ridan-to‘g‘ri ulab, noqonuniy foydalanib kelayotganligi aniqlandi.
Ushbu qoidabuzarlik natijasida dastlabki hisob-kitoblarga ko‘ra 28 mlrd 896 mln so‘mlik elektr energiyasidan noqonuniy foydalanganligi ma’lum bo‘ldi.