Навоийда мактаб ўқувчиси ЙПХ ходимининг ўлимига сабаб бўлди
19 январь, якшанба куни тунги соат 1:45 да Навоий шаҳар И.Каримов кўчасида одам ўлими билан боғлиқ ЙТҲ содир бўлди.
«Ishonch.uz» сайтининг ёзишича, 2008 йилда туғилган С.М. (умумий ўрта мактабнинг 10-синф ўқувчиси) отасига тегишли бўлган Kia Sonet машинасини тунги вақтда давлат рақамисиз, йўл ҳаракати қоидаларига риоя қилмай бошқариб юрганида И.Каримов кўчасида хизмат олиб бораётган Навоий вилояти ИИБ ЙҲХБ йўл-патрул хизмати инспектори Жасуржон Муҳаммадов уни тўхтатмоқчи бўлган. Бироқ йигит ходимнинг ишорасига бўйсунмай, уни машинаси билан уриб юборган ва воқеа жойидан қочиб кетган.